Тематична книжкова виставка до Дня Незалежності України

У бібліотеці Педагогічного фахового коледжу ЧНУ ім. Ю.Федьковича оформлено книжкову виставку до Дня Незалежності України.  
За всю історію нашої країни, з часів формування української нації і до наших днів, українці неодноразово намагались стати незалежними.
Уперше День Незалежності України відзначили 16 липня 1991 року – в річницю прийняття Декларації про державний суверенітет України Верховною Радою УРСР. У постанові про День проголошення незалежності України було написано наступне:
«З огляду на волю українського народу та його одвічне прагнення до незалежності, підтверджуючи історичну вагомість прийняття Декларації про державний суверенітет України 16 липня 1990 року, Верховна Рада Української Радянської Соціалістичної Республіки постановляє: вважати 16 липня Днем проголошення незалежності України і щорічно відзначати його як державне загальнонародне свято України».
Однак пізніше цю дату перенесли на 24 серпня. Саме 24 серпня 1991 Верховна Рада УРСР прийняла Акт проголошення незалежності України. Остаточно День Незалежності України був підтверджений на Всеукраїнському референдумі 1 грудня 1991 року. З цього дня історія України змінилася назавжди.
Вважати День Незалежності офіційним державним святом стали, починаючи з 1992 року. Охочих ознайомитися з виставкою запрошуємо до нашої читальної зали!
Поділитися з друзями